Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Pintrest. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Pintrest. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 4 grudnia 2012

Grudniowe inspiracje, pomysły i plany...

Paskudny listopad już za nami... zaczął się grudzień.
Dekoracje 'się robią', inne jeszcze w planach, zbieram materiały, mam nadzieję, że zdążę.

W niedzielę rano usiadłam z kawą przed komputerem i .... zakochałam się w tym zdjęciu:

Moja kawa nie była aż tak wyjątkowa, ale dzięki dodaniu cynamonu i odrobiny karmelu też była pyszna. Popijałam kawę, rozkoszowałam się ciszą i spokojem i szukałam inspiracji na dekoracje, prezenty, ozdobne opakowania. Czysta przyjemność.

Jak już pisałam, kuszą mnie święta biało-szaro-srebrno-naturalne, z odrobiną czerni...


... ale wiem, że bez czerwieni się nie obędzie.
Przez resztę roku nie lubię tego koloru, a teraz doceniam jego urok, ciepło. Pomyślałam, że świetnie się sprawdzi taka girlanda (można ją zrobić z resztek papierów pozostałych po robieniu kartek):
Hmmm... szary papier, kartki ze starych książek, niekompletne zeszyty z nutami, papierowe serwetki, kawałki worka jutowego, drewniane elementy, szyszki... to świetne materiały do zrobienia dekoracji:


i oczywiście do zapakowania upominków:
 A jeśli nie całe opakowania, to może chociaż tagi?

Tyle możliwości! A grudzień taki krótki!

Mam nadzieję, że spadnie śnieg, że będzie można iść na łyżwy i sanki.
Później zmarzluchy będą się mogły rozgrzać kawą, herbatą albo gorącą czekoladą, oczywiście z ciasteczkami lub innymi słodkościami:
 

Cudeńka! Smakowitości!

I jeszcze coś... strasznie się dziś rozgadałam...
Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam własnoręcznie robione prezenty, choćby najmniejsze.
Mogą to być choinka czy zestaw gwiazdek z powyższych zdjęć, ale też własnoręcznie uszyta maskotka:
 coś do domu:
ciasteczka
zestaw kubek+gorąca czekolada:
 albo czekolada na łyżce (wystarczy kubeczek z ciepłym mlekiem, wkładamy łyżeczkę, mieszamy... mniam)
Mogłabym tak dłuuugo...
Jeśli macie ochotę na więcej zapraszam do mnie na Pintrest.

A dla wytrwałych, co nie usnęli i doczytali aż do tego miejsca, BONUS :)
Naoglądałam się tych zdjęć, pozazdrościłam talentów, i postanowiłam sama coś zrobić:

 Wieczorem prezentuje się tak:
Dziękuję za uwagę i zmykam odhaczać kolejne pozycje z listy 'PILNE!'